Tarih 1. Dünya Savaşı Testi Online Çöz 1

1. Dünya Savaşı konu testini buradan online çözün. KPSS ve diğer sınavların Tarih dersine yönelik online konu testimizdir. Online Tarih konu testi 1. Dünya Savaşı sorularını çözmek için başla butonuna basınız. Bir başka 1. Dünya Savaşı konu testini bundan sonra buradan çözebilirsiniz.

1. Dünya Savaşı ve özellikleri ile ilgili hazırladığımız testimizdir. Bu testi bitirdikten sonra soruların cevaplarıyla birlikte sınavdaki genel başarı yüzdenizi de görebileceksiniz. Online inkılap tarihi soruları çöz. Sorular KPSS, YGS, LYS sınavlarına uygundur. 1. Dünya Savaşı online tarih testi ve soruları çöz.

KPSS Cini’nde bulunan tüm online tarih testlerine aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan ulaşabilir. Online tarih testlerini ücretsiz çözebilirsiniz.

KPSS Cini başarılar diler.

1. DÜNYA SAVAŞI Konu Testi Çöz

Online KPSS Tarih 1. Dünya Savaşı Konu Testi
Başla
Tebrikler - 1. DÜNYA SAVAŞI Konu Testi Çöz adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

NOT: KPSSCini.com’daki tüm Online Tarih Testleri ve Denemeleri burada: Online Tarih Testleri

6 Responses to "Tarih 1. Dünya Savaşı Testi Online Çöz 1"

  1. Merhaba, sorunun kaynağında yer alan cevap anahtarı incelendiğinde orada da cevap E olarak geçmekte. Çeşitli kaynaklarda da E olarak geçmektedir. Fakat soruyu biz de inceledik ve cevabı bildiriminiz üzerine düzenledik, teşekkürler.

   Reply
 1. 13. soruda ingiltere ve fransaya güvenilmemesi alınmıs ama almanyadan önce onlara müttefik olmayı talep ettik
  ama reddedildik madem güvenmiyoruz nıye muttefık olmayı ıstedık

  Reply
 2. 13. soruda yukardaki maddelerden3.madde de güvenilmemesinden dolayı ittifak devletlerini seçmesi yanlış bir algıdır derhal düzeltilsin.nasıl tarihçisiniz siz yahu.osmanlı devleti güvenmediği itilaf devletlerine neden kendisi başvuruyor o zaman.şunu bi öğrenin o zaman osmanlı devleti ilk olarak itilaf devletlerine başvurmuştur ve onay alamayıp kabul edemeyince ittifak tarafında yer almıştır. derhal düzeltilsin o soru.. nasıl tarihçisiniz siz…

  Reply

Post Comment