Coğrafya Türkiyen’in Yeryüzü Şekilleri Testi Online Çöz

KPSS ve diğer sınavların için hazırladığımız online KPSS coğrafya Türkiye’nin Yeryüzü Şekilleri Konu testidir.Coğrafya Ülkemizde yeryüzü şekilleri konu testi çöz. Coğrafya Yeryüzü şekilleri online test çöz. Yeryüzü şekilleri coğrafya testi çöz. Türkiye’nin yeryüzü şekilleri soruları çöz. KPSS Cini başarılar dileriz.

KPSS Coğrafya yeryüzü şekilleri konu testi çöz sınavını bitirdikten sonra soruların doğru yanıtlarıyla birlikte Yeryüzü şekilleri testindeki genel başarı yüzdenizi de görebileceksiniz.

KPSS Coğrafya için hazırladığımız tüm konu testlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir ve Tüm coğrafya testlerini ve deneme sınavlarını ücretsiz çözebilirsiniz. KPSS Cini

Türkiye'nin Yer Şekilleri konu testinde 15 soru soruldu, 15 dakika verildi başarılar.
Başla
Tebrikler - Coğrafya Türkiye'nin Yeryüzü Şekilleri Konu Testi Çöz adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

NOT: Sitemizdeki Tüm Online Coğrafya testlerine ulaşmak için tıklayınız: Online KPSS Coğrafya Testleri.

9 Responses to "Coğrafya Türkiyen’in Yeryüzü Şekilleri Testi Online Çöz"

 1. Fahri Çağdaş Kasapoğlu · Edit

  13. soru yanlış – sivas çevresinde karstik aşındırma görülmez
  5. soru yanlış – bitki örtüsünün cılız olması direkt erozyonla ilgilidir.
  4. soruda şıklar görülmemektedir.

  Reply
  1. 13. soruda herhangi bir düzeltmeye gerek duyulmadı, tekrar bir göz atmanız gerekiyor.
   4. ve 5. sorular tekrar incelendi, düzenleme yapıldı. Bildirimleriniz için teşekkürler, başarılar dileriz.

   Reply
 2. 13.soruda 2.öncülde iç anadoluda sivas çevresi denmiş.. fakat iç anadoluda sadece konyada karstik aşındırma şekli mevcuttur. Bu sebeple cevap yalnız l olmalıdır.

  Reply
 3. Doğru bildiğimizi yanlış çıkarıyorsunuz 10 dakikadır karstik aşındırmayı araştırıyorum ben doğru biliyorum bizi yaniltmayin emek harciyoruz biz!!!

  Reply
  1. Merhaba, gerekli düzenleme yapılmıştır. Sitemizde yer alan testleri güncel testler arasından derliyoruz, sürekli güncelleme yapıyoruz. Bu testte yaşanan sıkıntı için özür dileriz. İyi çalışmalar dileriz. Başarılar.

   Reply

TEPKİ VER - Yorum YAP.