1. Dünya Savaşı Tarih Testi Çöz 3

KPSS ve diğer sınavların Tarih dersine hazırlanan adaylar için hazırladığımız bir başka online kpss tarih testimiz daha burada. Online KPSS 1. Dünya Savaşı sınav sorularını çözmek için başla butonuna basınız. Bu sınavda 18 soru sorulmuş ve 18 soruya karşılık 15 dakika verilmiştir. 1. Dünya savaşı soruları çöz, 1. dünya savaşı konu testi soru çöz. 1. Dünya Harbi online test çöz. Bir başka 1. Dünya Savaşı konu testini bundan sonra buradan çözebilirsiniz.

1. Dünya Savaşı ve özellikleri ile ilgili hazırladığımız testimizdir. Bu testi bitirdikten sonra soruların cevaplarıyla birlikte sınavdaki genel başarı yüzdenizi de görebileceksiniz. Online inkılap tarihi soruları çöz. Sorular KPSS, YGS, LYS sınavlarına uygundur. 1. Dünya Savaşı online tarih testi ve soruları çöz.

KPSS Cini’nde bulunan tüm online tarih testlerine aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan ulaşabilir. Online tarih testlerini ücretsiz çözebilirsiniz.

KPSS Cini başarılar diler.

1. DÜNYA Savaşı Konu Testi 3

Online 1. Dünya Harbi Tarih Konu Testi
Başla
Tebrikler - 1. DÜNYA Savaşı Konu Testi 3 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

NOT: KPSSCini.com’daki tüm Online Tarih Testleri ve Denemeleri burada: Online Tarih Testleri

23 Responses to "1. Dünya Savaşı Tarih Testi Çöz 3"

  1. Hocam, yardım cephesi de olsa soruda savaşılmıştır demekte. Neticede orada da bir savaş verilmekte ve savaşılmıştır.

   Reply
   1. çoğu soruda yanlış demişsiniz ama doğru cevap.. sizde tik işareti koymuşsunuz ama altında yanlış yazıyor. bu siteden baya soru çözdüm geneli öyle.

    Reply
  1. Kardeşim o soru doğru Kafkas cephesinde savaşı kaybetmemize rağmen Rusya’daki Bolşevik devrimi ile savaştan çekilen Rusya önceden aldığı Kars Ardahan ve Batumu da bize bırakmıştır böylece toprak kazanmış oluyoruz

   Reply
  1. İtilaf Devletleri, Çanakkale ve İstanbul Boğazlarını geçerek Rusya ya yardım götürmek amacıyla Çanakkale Cephesini açtılar. Ancak başarısız oldular. Müttefikleri Rusya’ya askeri ve ekonomik yardım götüremeyince, Çarlık rejimi zor durumda kaldı ve 1917 de Bolşevik ihtilali başarılı oldu. Çarlık Rusya yıkıldı. Sovyet Rusya kuruldu. Osmanlı Devleti ile Sovyet Rusya arasında 3Mart1918 de Brest Litowsk Antlaşması imzalandı. Doğu Cephesi kapandı. Bu antlaşmayla Ruslar, 1878 Berlin Antlaşmasıyla aldıkları, Kars, Ardahan ve Batum’u Osmanlı Devleti ne geri verdi. Unutma: Mustafa Kemal bu cephede16. kolordu da görev almış ve 1916 da Muş ve Bitlis in geri alınmasında etkili olmuştur.

   Reply
  2. ruslar dogu anadoluya dogru gelmediler denizlere inmek için dogu anadoludan gecme gereyi duymadılar onun için karsda d.anadoluda olduguna gore o sehirle bi alakası yok .

   Reply
 1. Öncelikle, emeklerinizden ötürü sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Sorular gayet iyi, kaliteli… Lakin tek bir kusur var o da bazı soruları yazma şekliniz. Bu sorunu örnekle göstermeye çalışacağım:

  ” l. Mustafa
  ll. Kemal
  lll. Atatürk
  Hangisi TBMM’nin verdiği isimdir? ”

  yazmak yerine;

  ” l. Mustafa ll. Kemal lll. Atatürk Hangisi TBMM’nin verdiği isimdir? ”

  yazmışsınız ve maddelerle, soru birine girmiş. Lütfen düzeltin. Teşekkürler…

  Reply
 2. I.Dünya Savaşı’nı İtilaf Devletleri’nin kazan masında;
  II.ABD’nin savaşa girmesi
  III.İtalya’nın saf değiştirmesi
  Rusya’nın savaştan çekilmesi hangilerinin etkili olduğu söylenebilir?
  yazıp ı ve ıı yazmışsın ama birinci madde sorunun başı yani bir madde değil haberiniz olsun

  Reply

Post Comment