1. Dünya Savaşı Online Test Çöz 2

KPSS Tarih ve diğer sınavlara yönelik tarih dersi için çözebileceğiniz 1. Dünya Savaşı konu testidir. Online KPSS Tarih 1. Dünya Savaşı soruları çöz. 1. Dünya Savaşı soru çöz, 1. Dünya Savaşı konu sorularını online çözmek için başlaya basınız.

Dilerseniz bir başka 1. Dünya Savaşıyla ilgili bir başka konu testimizi buradan online çözebilirsiniz.

1. Dünya Savaşı ve özellikleri ile ilgili hazırladığımız testimizdir. Bu testi bitirdikten sonra soruların cevaplarıyla birlikte sınavdaki genel başarı yüzdenizi de görebileceksiniz. Online inkılap tarihi soruları çöz. Sorular KPSS, YGS, LYS sınavlarına uygundur. 1. Dünya Savaşı online tarih testi ve soruları çöz.

KPSS Cini’nde bulunan tüm online tarih testlerine aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan ulaşabilir. Online tarih testlerini ücretsiz çözebilirsiniz.

KPSS Cini başarılar diler.

1. Dünya Savaşı Konu Testi Çöz

1. Dünya Savaşı Online Test
Başla
Tebrikler - 1. Dünya Savaşı Konu Testi Çöz adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

NOT: KPSSCini.com’daki tüm Online Tarih Testleri ve Denemeleri burada: Online Tarih Testleri

6 Responses to "1. Dünya Savaşı Online Test Çöz 2"

 1. 1. dünya savaşı test 3 soru 20de cevaba göre Kut El Amara Savaşı’nda (ırak cephesinde ki) başarı alınmış gözüküyor ama o cephede başta başarılı giderken yenilgiye uğradık. Neden başar ıalınmıştır diyor? Cevabın yanlış olabilme ihtimali var mı?

  Reply
  1. Sizin de belirttiğiniz gibi “başarılı giderken” yani sonuç yenilgi olsa dahi birtakım başarılar gösterilmiştir. Sonuç yenilgi olsa dahi başarılı bir çarpışma gösterilmiş, üstünlük yer yer sağlanmış fakat sonuca yönelik bir soru olsaydı direk başarısızlık olarak kabul edebilirdik.

   Reply
 2. soru 9 da 2.öncül yani yeni devletlerin kurulması neden alınmıyor 1. dünya savaşı sonunda almanya nın parçalanması ile kurulan polonya 2.dünya savaşı sebeplerinden değilmidir. almanya nın ilk saldırdığı ülke polonya olmuştur ve bu da 1.dünya savaşından kalma bi neden değilmidir

  Reply
  1. Bizdeki kaynakların hiçbirinde yeni devletlerin kurulması 2. Dünya Savaşı nedenleri arasında sıralanmamaktadır Hocam. Yeni bir devletlerin kurulmuş olması bu savaşta bir neden olarak gösterilmemiştir..

   Reply

Post Comment