KPSS Vatandaşlık Yasama Soruları Çöz 2

KPSS Vatandaşlık Dersi sınavlarına hazırlık amacıyla eklediğimiz ikinci yasama konu testimizdir. Ülkemizde yasama organının özellikleri ile ilgili sorulardan oluşmaktadır. Yasama konu testinde çözemediğiniz, aklınıza takılan soruları yorum atarak ya da soru cevap forumumuza yani kpsscini.com/sorular bölümünde yazarak çözümlü cevaplarını bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz her teknik konuda sorularınız kısa sürede KPSS Cini ve KPSS Cini editör, kullanıcıları tarafından yanıtlanacaktır.

Anayasa yasama testi çöz kpss. Yasamayla ilgili test çöz. Yasama testi çöz kpss.

KPSS Cini başarılar diler…

KPSS Vatandaşlık Yasama Soruları Çöz 2

Yasama Soruları Çöz 2'de 16 soru soruldu, 18 dakika verildi, başarılar dileriz.
Başla
Tebrikler - KPSS Vatandaşlık Yasama Soruları Çöz 2 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

NOT: KPSSCini.com’daki tüm vatandaşlık testlerine buradan ulaşabilirsiniz: Online Vatandaşlık Testleri

19 Responses to "KPSS Vatandaşlık Yasama Soruları Çöz 2"

  1. soruda güncel anayasa hakkında soru sorulmuyor. 1982 anayasasında genel ve yerel seçimler 5 yılda bir yapılır. genel seçimlerin 4 yıla indirilmesi 2007 referandumu sonrası olmuştur.saygılar..

   Reply
 1. 15.SORUDA CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ DEMİŞ TBMM İÇİN C.BAŞKANIN ARTIK HALK SECİYOR. SORU GÜNCELLENMESİ GEREKİR TŞKLER

  Reply
 2. Siyasi partiler ticari faaliyetlerde bulunamazlar
  .Cumhurbaşkanını halk secer.genel ve yerel secimler 5 yılda bir değil sadece genel seçimler 5 yılda bir yapılır yerel secimler 4 yılda bir yapılır. Cevaplarınızin çoğu yanlış insanlara sınavda yanlis yaptirip kul hakkına girmeyin barii.madem is yapiyosunuz adam akıllı yapin

  Reply
  1. Merhaba, soruları sil baştan oturup kendimiz yazmıyoruz. Sistem değişebiliyor, yeni kanunlar gelebiliyor. Onları da gerek takip ederk, gerekse adayların yorumlardaki uyarılarıyla güncelliyoruz.

   Reply
 3. 8. soru yanlış.siyasi partiler ticari faaliyette bulunamaz.temelli kapatılan parti tekrar açılamaz.yabancı kurluşlaedan yardım alamaz.

  Reply

Post Comment