İslamiyet Öncesi Türk Devletleri Testi Online (Çözümlü)

İslamiyet öncesi Türk devletleri testini online çöz. Bu testte yer alan tüm soruların çözümleri sınav sonunda sizlere gösterilecektir. Çözümlü tarih konu testi online.

KPSS, YGS, LYS vb. sınavların tarih bölümünde çıkabilecek sorularına hazırlık amacıyla eklenen konu testini çözeceksiniz. İslamiyet öncesi Türk devletleri testi online çöz.

Bu testte 16 soru soruldu, 16 soruya kaşılık 15 dakika verildi, başarılar dileriz.

İslamiyet Öncesi Türk Devletleri Testi Çöz

Başla
Tebrikler - İslamiyet Öncesi Türk Devletleri Testi Çöz adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

14 Responses to "İslamiyet Öncesi Türk Devletleri Testi Online (Çözümlü)"

 1. tötü kanalı asya hunları zamanında yapılıp köktürkler zamanında kullanılmıştır diye biliyorum eminimde bu sorunun doğruluk oranı nedir yanlış bilgi yüklemeyelim kendimize boş yere!

  Reply
 2. tötü kanalı köktürkler zamanında yapılmıştır diye biliyorum yerleşik hayata geçmelerinin kanıtı değildir hatta sorunun doğruluk oranını merak ediyorum açılklarmısınız

  Reply
  1. Tötö Kanalı, Orta Asya’da, Fergana Vadisi’nde Hunlar tarafından yapılıp Göktürkler tarafından da kullanılan sulama kanalı.[Wikipedia]

   Soru kökünü incelediğimizde, Rusların 1935’te kullandığı ve Altaylarda tarımın yapıldığının en önemli kanıtlarından biri olan ünlü Tötü kanalı aşağıda verilen hangi Türk devletine aittir?

   Tarımın yapıldığının en önemli kanıtı olması da yerleşik hayatla ilgilidir, tarımın yapılması tam olarak yerleşik hayatın yaşandığının göstergesidir.

   Reply
 3. Sorulara doğru yanıt verdiğim halde çoğununnaltında yanlış yazıyo cevap açıklamasındada benim ilaretlediğime doğru diyor. E zaten bende o şıkkı işaretledim yani .s birde sonuçlara bakmak istediğimiz zaman bizim işaretlediğimiz şıkları göztermiyorsunuz. Lütfen bu iki sorunu düzeltebilir misiniz rica etsem.

  Reply
  1. İnceleme sonrasında belirttiğiniz gibi bir sorun göremedik. Sınav sonunda sizlerin işaretlediği cevaplar ve doğrularınız, yanlışlarınız, başarı yüzdeniz vb. istatistiksel sonuçlar sizlere gösterilmektedir.

   Reply
 4. bence doğru cevaplar cok destansı ve söyletilerden yolaçılılarak ya da üniversite tarif kitaplarından ayrıntılar alınarak verilmiş. Bütün kpss kitaplarında 14. sorunun cevabı tonyukuktur mesela ya da devlet il demektir…

  Reply
  1. fazla bakmamışsın bence. Tonyukuk Göktürklerde orada Oğuz Kağan destanı diyor. aradaki farkı çaktın mı ? ;))

   Reply

Post Comment