Milli Mücadele Kongreler Dönemi Testi Çöz

KPSS ve Diğer sınavların Tarih sınavına hazırlık amacıyla çözebileceğiniz 15 soruluk bir test sizi bekliyor. KPSS Tarih kongreler testi çöz. KPSS Milli mücadele dönemi testi çöz. online kpss tarih kongreler testi çöz. Kongreler dönemi online test çöz. Milli mücadele dönemi testi çöz.

KPSS, LYS, YGS gibi sınavlarda yararlanabileceğiniz testlerden tarih dersi konularından Milli mücadele ve Kongreler dönemi ile ilgili eklediğimiz konu testidir. Bu testi bitirdikten sonra tarih sorularının cevaplarını ve tarih testinizle ilgili genel başarı yüzdenizi görebileceksiniz. Milli mücadele tarih soruları çöz, Kongreler dönemi soruları çöz. Amasya genelgesi, Erzurum Kongresi, Sivas Kongresi soruları online çöz.

Aşağıda verdiğimiz bağlantı sayesinde sitemizdeki Tüm Online Tarih testlerine ulaşabilir ve ücretsiz çözebilirsiniz.

KPSS Cini başarılar diler.

KPSS Kongreler Dönemi Tarih Testi

Kongreler Dönemiyle ilgili 15 soru bulunmaktadır.
Başla
Tebrikler - KPSS Kongreler Dönemi Tarih Testi adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

NOT: KPSSCini.com’daki tüm Online Tarih Testleri ve Denemeleri burada: Online Tarih Testleri

3 Responses to "Milli Mücadele Kongreler Dönemi Testi Çöz"

  1. 6. sorunun yanlış olduğunu düşünmekteyim. Bağımsızlık ve egemenlik hakkı için halkı çağırmak amacıyla Mustafa Kemal , Rauf Orbay, Refet Bele ve Ali Fuat Cebesoy tarafından Amasya Genelgesi 22 Haziran 1919 tarihinde hazırlandı. Bu genelge milli mücadelenin amacını , gerekçesini ve yöntemini ortaya koymuştur. Bu genelgeye göre amaç ; vatanın bütünlüğünün ve milletin bağımsızlık ve egemenliğinin sağlanması ; yöntem ; milletin istikbalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır ; gerekçe ise ; ülkenin bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikededir. Dolayısyla cevap * olmalıdır.

    Reply
    1. Genelgeler ve kongreler milli mücadele döneminin hazırlık sürecini oluşturmaktadır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk şehrin iç taraflarına geçerek halka milli bir bilinç uyandırmak istiyordu. İzmir işgalini protesto etmek için düzenlenen bir mitingle beraber Havza Genelgesi yayımlandı. Fakat tek bir bölgede yapılan direnişten ziyade tüm ülkede milli bir uyanış gerçekleştirilmek isteniyordu. Bağımsızlık ve egemenlik hakkı için halkı çağırmak amacıyla Mustafa Kemal , Rauf Orbay, Refet Bele ve Ali Fuat Cebesoy tarafından Amasya Genelgesi 22 Haziran 1919 tarihinde hazırlandı. Bu genelge milli mücadelenin amacını , gerekçesini ve yöntemini ortaya koymuştur. Bu genelgeye göre amaç ; vatanın bütünlüğünün ve milletin bağımsızlık ve egemenliğinin sağlanması ; yöntem ; milletin istikbalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır ; gerekçe ise ; ülkenin bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikededir. İstanbul Hükümeti üzerine aldığı sorumluluğu yerine getirememektedir.  

      Reply

Post Comment